Kolimisvalud

Kui te tulete ühel hetkel geniaalsele mõttele, et koliks ehk teise riiki ning koliks rohkema kui ühe-kahe seljakotiga, siis olge te hoiatatud. Keeruline on. Tähendab, Eestist ei ole, sest teil on valida umbes kahe kolimisfirma vahel ja see, mille mina valisin, tegutses mõistlikult. Proovida kolida võõrriigist võõrriiki võib osutuda aga keerulisemaks. Eriti kui teil juhtub olema vähe asju. Liiga palju, et oma auto ja haagisega ära viia, liiga vähe, et kolimisauto täita.

Ma jätan virisemata selle üle, et Austria kolimisfirmad ei suuda suhelda ehk jätavad rõõmsalt kirjadele vastamata. Nood, kes vastasid, pakkusid mulle veidraid kolimiskuupäevi. Kui ma kirjutan, et sooviks kolida alates 12. maist ning saan selle peale kirja, mis pakub laadimiskuupäevaks 6. maid, olen ma veidi segaduses. Täpsustavatele kirjadele ei vastata või pakutakse häguseid “võib-olla juuni lõpus” tähtaegu.

N. avastas samal ajal ühe Bulgaaria firma, mis on spetsialiseerunud Bulgaaria-Saksamaa transpordile ning mis oli valmis meie asjad peale korjama. Ainus häda? Nad lubasid nädalate kaupa, et kohe-kohe annavad meile kuupäevade valiku, millele järgnes igal nädalal “oih, autod on juba täis”.

Jõudsime Saksamaale ning peale edutut telefonikõnet Bulgaariasse, otsisin välja peotäie Saksamaal resideeruvaid kolimisfirmasid. Saatsin paar päringut ning siis koperdasin millegi imelise otsa. Truck and Man kolimisfirma, mis pakub juhiga kaubikut. Kaks (ilmselt) britist muusikut, kes leivaraha teenimiseks Euroopas inimesi kolivad. Kolmapäeval kirjutasin neile, laupäeval laaadisime asjad Klagenfurtis peale, pühapäeval laadisime asjad Braunschweigis maha. Kaubikujuht aitab laadida ka, seega mina ei pidanud pesumasinat tassima (hurraa!). Kiire ja nõksa odavam kui suured kolimisfirmad, lisaks on need tüübid väga muhedad, seega kui keegi Lääne-Euroopa sees kolib, siis julgen soovitada.

kolimissegadus

Pühapäeval ei olnud meil kummalgi energiat, et mööblit kokku panna ning esmaspäeval (siin riigipüha) avastas N., et ta on ühe olulise tööriista maha unustanud. Selle L-tähekujulise vidina, millega suurem osa IKEA mööblit kokku käib. Mina olin tige kui nälginud herilane, aga õnneks tulin ma suurepärasele mõttele – äkki on Majahaldjal sobivaid tööriistu. Kõigil on ju veidi IKEA mööblit! Oligi, seega saime lisaks raamaturiiulitele, mis ei ole IKEAst, oma söögilaua ja voodi ka kokku panna. Riidekapid ja kirjutuslauad ootavad veel oma järge, lisaks teen vaikselt nimekirja asjadest, mida ostma peaks. Nimekirja tipus on kummut, sest kui Klagenfurtis oli meil sisse ehitatud riiulitega suur kapp, siis siin seda ei ole ning olgu ma neetud kui ma kõiki riideid (sh pesu) kappi riputama hakkan. Minu kapp on ilma selletagi triiki täis. Mitte mul pole liiga palju riideid vaid kapp on väga pisike. Ausalt…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s