Bulgaaria jõmmilinn

Kui Eestis on (mõneti teenimatult) suvalise jõmmide linna tiitlit kandmas Kapa-Kohila (vahel ka Viljandi), siis Bulgaarias kannab seda nime uhkusega (mis tal muud üle jääb) linnake nimega Pernik. Siin kohal edastan tervitused kõigile neile inimestele, kes Eestis seda perenime kannavad.

Pernik asub Sofiast lõunas ning oli keskajal oluline kindlus, kuid tänapäeval on see pigem tühjenev kaevanduslinn. Kuidas temast jõmmipealinn sai, on teadmata, kuid väidetavalt võib seal marulihtsalt kere peale saada või nii inimesed väidavad ehkki samas pole keegi neist seal linnas kunagi käinud. Igal meessoost perniklasel olevat miski, mida kutsutakse vinkliks ning mis kujutab endast l-tähekujulist metallvarrast, mida kaklustes kasutada. Tuunitud autod ja tuunitud tüdruksõbrad kuuluvad ka komptti.

Ülejäänud riik vaatab sealseid elanikke veidi kummalise pilguga ning enamasti visatakse nende üle nalja. Suurem osa on väga-väga kohutavad ning sisaldavad rohkelt vägivalda, aga lisagem siia mõned talutavamad:

Mis on Perniku Bailey’s? Boza ja rakija segu
Mis on Perniku bumerang? Viskad sussi suvalises suunas minema, tagasi lendab salat ja rakija.
Mis on Perniku Ferrari? Tuunitud Volkswagen Golf 2, millel on Perniku registrimärk.

Muide, Gabrovo on ka Bulgaaria linn. Mäletate seda pisikest kollast naljakogumikku, mille kaanel oli kass ja käärid? Lood väga ihnetest gabrovolastest, kes näiteks kassil saba maha lõikasid, et looma õue lastes vähem sooja kaotsi läheks. Kui Gabrovosse minna, siis seda kassi- ja kääripilti näeb siin seal plakatitel. Eneseiroonia eksisteerib.

Lisaks asub Bulgaarias ka linn, mille nimi on Dupnitsa, mis kõlab sarnaselt sõnale дупе, mis omakorda tähendab tagumikku. Kujutage ette klienditeenindaja naeru kui N. umbes 10 aasta eest seal linnas autoga teele jäi ning autoabisse helistas.
Kus te asute?
Tagumiku lähedal.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s