Salapatrioot

Mõtisklesin täna hommikul, et viimase seitsme aasta jooksul ei ole ma vist kordagi 24. veebruaril Eestis viibinud. Alati kas Soomes N.-i juures (pikendatud pühad) või mõnel juhul hoopis töölähetuses. Ilmselgelt on loodud traditsioon.

Ei, mul ei ole kiluvõileibu laual. Mul on kuri kahtlus, et kohalikus kaubanduses kilu ei müüda. Pole muidugi otsinud ka. Mitte et mul midagi kilu vastu oleks, lihtsalt pole pähe tulnud. Hiljuti sain Billast ülihead läätsedega suitsuheeringasalatit, see oli erakordselt hea leid. Seda pole ka täna laual.

Mis meil siis täna laual on? Ei midagi väga erilist, ma pole sel päeval kunagi otseselt pidulauda katnud. Käisin just oma lemmikkohvikus (olgu, jagab seda kohta ühe teise kohvikuga) tordilõike toomas ning suutsin vastu panna soovile osta sealt siilikujuline Sacheri tort (siil Eesti rahvusloomaks!). Tort ei olnud väga suur, aga ta oleks olnud suhteliselt magus, mis võinuks mulle kaudselt suureks probleemiks osutuda. Nimelt pidanuks ma sel juhul suurema osa sellest ise ära sööma (see ei oleks kohe kindlasti probleem), aga ma sooviks veel oma seelikutesse-kleitidesse mahtuda. Terve tordi ära söömine ei aita sellele kahjuks kuidagi kaasa. Kõik hea siin maailmas on ebamoraalne või teeb purju või paksuks…

Purju jäämisest rääkides. Viimati Itaaliast tuues pistsin korvi ka ühe mullidega veini, mille peatselt pidustuste tarbeks lahti korgime. Minu suurepärase plaani suurepärane veakoht seisneb selles, et N. ei joo vahuveini. Hõkk! Šampaklaase ka pole. Veiniklaase ka mitte. Kolides jätsin oma komplekti jäänukid suvekoju ja uute ostmiseni pole me miskipärast jõudnud. Meenub ühe tuttava märkus, et tema joob veini vaid klaasist või pudelist, muud versioonid on vastuvõetamatud. Mina nii põhimõttekindel ei ole.

Sini-must-valget ei lehvita, kuid märkasin just, et N.-i tänane koduriietus on kahtlaselt õiges värvitoonis. Salapatrioot :) Kuigi, kas saab üldse olla riigi, mille kodanik sa ei ole, patrioot? E-residentsus meil on, kas nüüd saab ka e-patrioodiks registreeruda?

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s