Keith Richards, Metallica ja Barack Obama

Ma olin kuni küllaltki hilise ajani veendunud, et kõik inimesed näevad veidraid unenägusid. Vahel on selliseid igapäevasemaid ka, aga enamasti on inimeste unenäod täiesti absurdikad, sest minu omad on ja ega ma ometi miski imelik ole. Ühel ilusal hetkel selgus, et tegelikult kipub see osakaal olema vastupidi – enamasti näevad inimesed, kellega mul unenägudest juttu on tulnud, pigem igapäevaelu ning harvem veidrusi. N. näiteks näeb tööga seonduvat ning tema korduv n-ö õudusunenägu on keskkoolist. Selles unenäos on ta tagasi keskkoolis ehkki ta on unenäos täiesti teadlik, et ta on ülikooli lõpetanud ja seega ta ei peaks seal olema. Keskkoolis on ta tagasi põhjusel, et tal pole piisavalt saksa keele hindeid ja seega ta peab eksami tegema või vastama, et keskkooli lõputunnistus kätte saada. Saksa keele õpe oli talle ilmselgelt väga traumeeriv :)

Mina keskkooli unes ei näe. Ma olen küll mõned korrad näinud unes oma klassikaaslasi, mis on mõneti veider, sest ma suhtlen oma klassist ainult ühe inimesega. Need klassikaaslased on mu unenägudes minuga samas eas ja me ei ole koolis, me kohtume niisama. Mõned korrad olen ma näinud unes tööga seonduvat ning mõned korrad vägagi realistlikku igapäevaelu. Ülikooli ajal näiteks juhtus kord nii, et nägin unes, kuidas mu korterinaaber kooserdas mu tuppa ja hakkas raamaturiiulist asju näppima, mina ärkasin üles ja sõimasin tal näo täis. Hommikul ärgates mõtlesin ma pikalt, et kas see oli uni või tegelikkus. Kõndisin kööki, tervitasin korterinaabrit, tegin endale teed ja küsisin siis ääri-veeeri, et ega ta öösel mu toas käinud. Ta oli küsimusest mõneti hämmelduses ja hakkas naerma kui ma talle oma unenäost rääkisin.

Täna öösel nägin ma üht veidrat unenägu või siis pigem mitut veidrat unenägu, sest unenäod kipuvad vahetuma ning vahel läheb üks nägu teiseks üle nii, et isegi ei saa pärast aru, kas üks nägu jätkub või hakkas juba uus. Illustreerimiseks mõned killud eelmisest ööst.

Ma olen suures kontserdisaalis, käivad ettevalmistused mingi suure rokkbändi etteasteks ja kõik kohad on täis olulisi asjapulki. Mina olen seal koos tundmatu naisolevusega ning me lohistame hiigelsuurt ja -rasket kitarrikohvrit. Ükski kapilaadne lavamees meile appi ei tule… Tarime kohvri lava juurde ning laval seisev Keith Richards viipab meile rõõmsalt, sest ilmselt peame me kidra talle toimetama. Üritame lava ees protesteerida, et me ei jõua seda kasti ju lavale vinnata, aga tema lunimise peale teeme kohvri lahti ja võtame sealt imeilusa, kuid väga veidra kujuga punase kitarri ja ulatame talle lavale.

Vahepeal on mõõdukalt hägune, kuid siis olen ma koos oma perega ja mu ema tuhlab mu külmikus, et teha miskit pidusööki. Õigemini on perekond kuidagi veider – seltskonnas on nii N. kui ka Põnn, aga puudub lugupeetud Õemees ning manalast on naasnud üks vanaema. Mina olen ostnud romantilisele õhtusöögile mõeldes suure pardi, et seda ahjus küpsetada (veider, sest N. suhtub pardilihasse eelarvamusega) ning ma olen väga häiritud oma pere kohale ilmumisest ja oma külmiku rüüstamisest. Kui ma viriseda üritan, teatab mu õde, et ma olen vastikult isekas ja jätab mu omaette mossitama. Toimub mitmeid tegevusi, kuid nagu unenägudega ikka, hägustuvad detailid väga kiiresti.

Kolmas hetk. Meil on N.-iga (kusjuures ma ei näe teda tegelikult väga sageli unes) piletid Metallica kontserdile ning me oleme hiljaks jäämas. N. on erakordselt närviline, mis on võib-olla seotud sellega, et Metallica ei kuulu tema lemmikbändide nimistusse. Pigem vastupidi. Leiame oma kohad ning selgub, et me istume suure teatrisaali rõdul. Metallica kontsert ontlikus barokkstiilis kontsertsaalis… Lavakujundus on nii hullumeelne, et ma ei oska seda isegi kirjeldada, kuid mis on huvitav, on see mees, kes seisab meie kõrval istuvate inimeste ees ja ajab nendega juttu. Oi, Obama! Ta märkab meid, tuleb meie juurde, teeb miski nalja, millele N. reageerib mühatusega (ka Obama ei kuulu tema lemmikute hulka) ja siis hakkab piiksuma äratuskell.

Täiesti tavaline öö. Minu mõõdupuu järgi.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s