Sõida põrgu!

Sain täna teetöölise käest rämedalt sõimata ning istun nüüd siin oma teetassiga ja teen seda, mida üks eestlane ikka ja alati teeb, kui tunneb, et keegi on talle natuke liiga teinud – virisen sellest internetis. Lugu oli väga lihtne. Sellel teel, mida me tööle-kooli minemiseks kasutame, on üks tänav remondis ning nii saab sealt läbi sõita vahetustega ehk 5 minutit lastakse ühtepidi ja siis 5 minutit teistpidi. Kõik suurepärane. Tulen mina koolist, jõuan selle sektsioonini ning minu ees on suur buss, mis vasakule keerab ja ehitusest mööda sõitma hakkab. Liigun talle järele, sest järelikult on tee lahti. Äkitselt kargab minu ja bussi vahele töömees, kes hakkab oma käes oleva kepikesega vehkima. Hetk hiljem pistab ta karjuma ning käsib mul tagurdada ja ootama jääda.

Olgu, ilmselt oli buss viimane, mis nad läbi lasta soovisid, aga… Kui kohe bussi taga on pisike sõiduauto, mille juht ilmselgelt ei oma bussidest läbi nägemise võimet ja seega ei saa kuidagi teada, et te panete tee kohe kinni, siis ehk ei hakkaks inimese peale karjuma. Liiatigi võtaks selle auto edasi sõitmine vähem aega kui juhi peale karjumine ja siis auto tagurdamine. Aga reeglid on reeglid, eks. Tagurdasin teetööliste kurjade pilkude all veidi tagasi ja pomisesin oma salli sisse trükimusta mitte kannatavaid sõnu.

Ma ei oska (veel) eriti saksa keeles ropendada. Mida nad meile küll seal kursustel õpetavad? Roppused puuduvad täiesti! Olgu, ma oskan “Fahr zu Hölle!” või “Geh zu Hölle!” röögatada, aga see ei tuleks mulle vist kunagi õigel hetkel meelde. Mõlemad väljendid tähendavad eesti keeles “Käi põrgu!”, aga esimest on soovitatav kasutada autojuhtide puhul (fahr – sõida).

Tänases päevas oli helgeid hetki ka. Kinkisin oma õpetajale täna väikese eesti-inglise naljavestmiku ning kui ma oma kodutöö tagasi sain, ilutses seal järgnev:

yhestkeelest

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s