Meie reliikvia on vabadus!

Ärkame hommikul ning loivame kööki. Ilm on sombune ning enesetunne eilsest veiniga liialdamisest hõredavõitu, seega matkamist täna ei tule.

Mina: “Teeks hommikusöögiks pannkooke?”
N.: “Mhmh.”
Mina: “Tee siis taigen valmis, palun” (piinlik tunnistada, aga ma ei oska eriti pannkoogitaigent teha)

Kuidagi väga sujuvalt läks nii, et ka koogiküpsetajaks jäi N. Mugav elu mul :)

Nüüd aga ootan pikisilmi, et arvuti lõpetaks “Viimse reliikvia” DVD rippimise (on sellel sõnal üldse eestikeelset vastet?), et ma saaks seda suurepärast filmi N.-ile näidata. Miks ma otse DVD-lt ei vaata? Sest Eesti Päevalehe DVD-seeria Eesti filmiklassikast ei sisalda subtiitreid ning netist tõmmatud subtiitrid ei taha korralikult DVD-le külge hakata. Absurdne, ma ütlen! Kes teeb DVD-sid ilma supakateta?

N. on Eesti filme varem näinud küll. Näiteks “Nimed marmortahvlil” olevat kunagi isegi Bulgaarias telekast tulnud ning “Idiooti” käisime kinos vaatamas (Artises olid inglisekeelsed subtiitrid!). Lisaks veel “Siin me oleme”, “Sügisball”, “Tühirand” (N.: “See on ju täpselt nagu “Sügisball”!”), “Tallinn pimeduses” (kes pole näinud, soovitan soojalt!), “Minu Leninid”, mõned dokumentaalid. Mitte just väga lai valik, aga ma ei ole ise ka suur filmihull. Mulle meeldivad filmid, aga ma ei ole nende vaatamises eriti süsteemne. Suurem osa Eesti filme on mul näiteks nägemata, sest plaanin kinno minna küll, aga siis läheb meelest ära ja kui meelde tuleb, on film kinost läinud. DVD-d mulle aga ei meeldi, võtavad asjatult ruumi. Eesti filmide Netflixi oleks vaja :) Mäletan, et kunagi oli uudis taolise teenuse loomisest Eestissse, aga kuna selle kasutamine eeldas Facebooki kontot, siis jäi selle katsetamine ära.

On kusagil internetis Eesti filmide vaatamise keskkonda, kus saaks filmide vaatamise eest ka veidi raha maksta? Et tegijad miskit ka oma töö eest saaks. Või teab keegi mõnda kohta, kus saaks osta Eesti muusikat mp3-dena?

2 comments

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s