Kas ma võiks teid veidi kägistada?

Kuna olude kokkusattumiste tõttu juhtus nii, et minu Eestis oleku ajal N. pesumasinat ära osta ei jõudnud, siis asusime eelmisel nädalal hoogsalt selle ülesande kallale, sest ilma pesumasinata ei ole hea elada. Käisime paaris poes ja N.-i kolleegid soovitasid üht kodulehte, mis koondab hinnavõrdlusi ja e-poode. Kuna mina pesumasinatest suurt midagi ei tea ning ma kasutan üldiselt alati madalatemperatuurilist kiirprogrammi (lapsi ja tolmuallergikuid ei ole), siis oli meil valikukriteeriumeid kaks: me peaks firmamärgist varem kuulnud olema ja ühe külje mõõt peab olema alla 60 cm. Viimast just seetõttu, et muidu ei mahuks masin vannitoauksest sisse.

Mõeldud-tehtud, ostsime neljapäeval veebilehelt sobivasse kategooriasse langeva masina. Kõige odavama, sest ma ei kasutaks nii ehk nii neid ülierilisi lisaprogramme (Oo, õrn siidipesu programm! Mitu toorsiidist eset mul on? Kaks!) ning puutetundlikud ekraanid jmt viled-kellad jätavad mind pesumasinate puhul suhteliselt külmaks.

Tellisime ka transpordi ning masin pidi meile saabuma esmaspäeval või teisipäeval. Kui teile antakse nii hägune transpordiaeg, siis muutuge parem kohe ärevaks. Veebilehel me krediitkaardiga maksta ei saanud, sest ilmselt aktsepteeriti vaid Austria kaarte.

Veetsin kaks ülipäikselist päeva kodus ja ootasin masinat. Teisipäeva pärastlõunal helistasin poodi. Miks on nii, et igasuguste asutuste ootemuusika on kohutavalt kõrva kriipiv? Viisakas noormees nentis, et see on tõepoolest veider, et ma pole masinat kätte saanud, sest nemad saatsid selle juba reedel välja. Suunas mu transpordiosakonda. Transpordiosakond oli ka väga viisakas, tegi paar kõnet (mina nautisin samal ajal ootemuusikat) ning nentis siis, et nende transpordipartner polevat minu numbrit neile saadetud andmete hulgast tuvastanud (pakun, et välismaine number ajas nad veidi segadusse). Andis mulle igaks juhuks nende numbri ning ütles, et transamehed kontakteeruvad minuga kolmapäeva hommikul.

Tund aega hiljem ja tööpäeva lõpus tuli transpordifirmalt e-kiri: “Tere! Palun helistage meile, et me saaksime transpordiaja kokku leppida.” Helistasin neile hommikul. Kõne suunati neiule, kes oli mõneti segaduses, kuid kes lubas, et masin saabub mulle neljapäeval ajavahemikus 9-12 ning nad helistavad mulle vähemalt pool tundi varem, et ma ikka kodus oleks. Pöidlad pihus jäin hommikut ootama.

Täna kell 9:15 helistas mulle transamees, kes oli juba maja ees. Tegin talle ukse lahti ja ta sikutas pesumasina välisuksest sisse. Üksi. Kui ma teatasin, et tegelikult tuleb meil üks trepivahe masinat kanda nii et kutsugu aga oma paarimees, teatas ta, et see on väga halb uudis, sest tal ei ole paarimeest. Masin kaalub 60 kilo ning ehkki ma alles eile vedisin koos N.-iga sama rasket diivanit, ei olnud mul huvi eksperimenti korrata.

Transamees viis masina liftiga teisele korrusele (Austerlastel on korrused nihkes – esimene korrus on null korrus) ning siis jäime N.-i ootama. Umbes viis minutit hiljem teatas transamees, et tal pole rohkem aega oodata. Soh. N. saabus umbes kümme minutit hiljem ja eilne jõunumber läks kordamisele. Erinevalt diivanist tuli masinat tarida veidi rohkem, sest vannituba on korteri teisel korrusel, aga õnneks on pesumasin kompaktsem kui diivan, seega selle tassimine oli isegi veidi lihtsam. Nagu me kahekesi irvitasime: “Tõsta ikka seljaga, songa kardad või!”

Aga selle firmale kavatsen ma kirjutada kurja kirja. Ei ole vastuvõetav, et ma maksan transpordi eest (ja päris palju) ning vähe sellest et see jääb kaks päeva hiljaks, pean ma ise masina trepist üles vedama. Urr, ma ütlen! Aga vähemalt saab lõpuks ometi hakata pesu pesema! Virn on hirmuäratavalt suur…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s