Zorba! Zorba!

Kreeklastel on au omada oma ridades sellist kirjanikku nagu Nikos Kazantzakis ning tema omakorda kirjutas kord raamatu, mida eesti keeles kutsutakse “Alexis Zorbas”. Ma ei saa kohe teisiti kui pean soovitama ehkki ma ei oska kommenteerida tõlkekvaliteeti, sest nagu mul “halvaks” harjumuseks saanud, lugesin ma sedagi raamatut inglise keeles. Võttes aga arvesse, et Eestis anti see raamat välja aastal 1975, siis ilmselt ei ole tõlge kehvavõitu. Raamatukois on raamat täitsa olemas ka.

See suurepärane raamat on kahest erineva elufilosoofiaga mehest, keda elutee mõneks ajaks kokku viib. Üks on rahulik ja vaoshoitud noor intellektuaal, kes otsustab korraks raamatute keskelt välja tulla ja “päris elu” nuusutada. Teine on 60aastane hunt kriimsilm, kes elab iga sekundit nagu see oleks tema viimane, kes vaatab maailma, nagu ta näeks seda esimest ja viimast korda.

Raamatust tehti ammu-ammu ka film, mis kannab pealkirja “Zorba the Greek” ning kus elujanulist Zorbat mängib suurepärane Anthony Quinn. YouTube kahjuks täies pikkuses filmi enam ei näita, aga õrrituseks filmi lõpulõik, kus vaoshoitud Basil, kes on just laostunud tänu läbikukkunud äriprojektidele, tuleb oma kestast välja:

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s