Kirjutage alla ja seejärel sisse

Asjaajamine on Austrias ikka veidike omamoodi, mis ei tohiks tulla suure üllatusena, kuid mis on sellest hoolimata nii koomiline kui ka väsitav. Me kolisime oma koju sisse eelmise nädala kolmapäeval ning N. alustas koheselt projekti “Austria sissekirjutus”, mis on natukene kohustuslik kui sa seal püsivalt elad ja töötad.

Mure number üks: sissekirjutuseks on ühele paberile vaja omaniku allkirja, aga meie korteri omanik on itaallane, kes ei ela Austrias ja kellega me pole kunagi kohtunud. Omanikule sai saadetud skaneeritud avaldus ning nagu Murphy seadustega ette on nähtud, oli omanik just siis reisile läinud. Allkirja ootame siiani.

Mure number kaks: tahaks koju internetti. Võtan selle mure enda kanda ning longin T-Mobile’i poodi, sest meie vankumatu loogika ütleb, et mobiilset internetti on saada lihtsam kui kaabliga internetti. Arutame klienditeenindajaga erinevaid variante, valin sobiva paketi välja ning siis:
“Nii, paluks nüüd teie isikut tõendavat dokumenti, aadressi ja Austria kontonumbrit.”
“Oi, mul ei ole siin veel pangakontot…”
“Sel juhul ei saa me kahjuks teiega lepingut sõlmida.”

Ma ei hakka temaga arutlema teemal, et kuidas siis nii. Elektrileping tehti meiega isegi üürilepingut küsimata, miks ma ilma kohaliku kontota internetti ei saa?

Mure number kolm: tahaks pangakontot. Et N.-il on tööga seoses kontot kiirelt vaja, suundub ta ühe lõunapausi ajal panka. Pank on lõunapausiks suletud. Naaseb pärastlõunal. “Te tahate kontot avada? Hmm, teate, äkki saate hommikul tagasi tulla? Praegu ei saa.” Hommikul tagasi. “Kontot avada? Tegelikult on see inimene, kes meil sellega tegeleb, puhkusel ja naaseb järgmine nädal. On teil muidu kõik vajalikud dokumendid olemas, meil on kindlasti teie sissekirjutust vaja.”

Tagasi esimese mure juurde…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s