Tere, Eestimaa!

Peale väikeseid ja suuremaid takistusi olen ma mõneks nädalaks tagasi pisikesel armsal Eestimaal. Teekond siia oli küllaltki konarlik ja teie lõbustamiseks pangem see siia kirja.

Minu teekonna eellugu algas umbes kuu aega tagasi kui ma mõtisklesin kassi transportimise üle ning uurisin erinevaid lennuvõimalusi. Oh kui rõõmus ma olin kui ma avastasin, et pisikesest Klagenfurti lennujaamast võib mulle minu otsingus abi olla, sest sealt lähevad lennud Viini (ja Berliini ja Kölni) ning sealt saab ju Eestisse. Ahhaa, Estonian Air ei lenda enam Viini… No mis siis ikka, veel üks vahemaandumine oleks täiesti vastuvõetav kui reisiaeg kokku jääks mõistlikkuse piiridesse, sest iga lisanduv tunnike õnnetu kassikesega on liiast. Oi, Viinist saab Varssavisse ja sealt Tallinna. Mõistlik hind, enam-vähem hea reisiaeg, jätkem see meelde ja broneerigem pilet kui Klagenfurtis kodu leitud.

Kodu peaaegu leitud, asusin broneeringut tegema. Huvitav, Austrian Airlinesi koduleht ütleb, et sellele lennule tuleb broneering teha telefoni teel. Hääkene küll, helistagem Baltikumi teenindavasse kõnekeskusesse. Erakordselt halb ühendus, segaduses teenindaja (“selliseid lende ei ole olemas!”, “kassiga oleks teil parem Lufthansaga lennata”) ning broneering saab tehtud. Või siis mitte. “Ma saatsin edasi nõude lubada kass pardale, palun helistage LOTi ja saage ka neilt kinnitus, kas nad lubavad kassi pardale”. Oli reede, Austrias (ja mujal katoliiklikus maailmas) oli riigipüha ning kell oli neli õhtul (Eestis viis). LOT-i Eesti kontor töötab reedeti vaid neljani, tasuline infonumber vastab saksa keeles “number ei ole kasutuses”. Tore. Kõige tagatipuks ei ühenda mu telefon enam kõnekeskusega ning ma ei saa Austrian Airlinesiga rääkida (Austria numbrid ei vasta – riigipüha).

Karjun veidike ning avan Estraveli kodulehe, vaatan nende lennuotsingut ja kirjutan e-kirja (nad töötavad 24h, olgu nad õnnistatud!). Klienditeenindaja vastab peagi, et kui ma soovin sama hinda kui lennuotsingus, pean broneeringu läbi süsteemi tegema (klienditeenindaja kaudu on suur lisatasu), valima tasumisvormiks arve ning seejärel nende online meeskonnale kirjutama ja paluma kass broneeringusse lisada. Hurraa! Teen, kirjutan, peagi saan vastuse ja jään ootama kinnitusi lennufirmadelt, kas kass lubatakse pardale või ei. Laupäeva hommikul saabub teade, et ehkki LOT on kinnituse andnud, ei ole seda tulnud Austriast ja broneering tühistati.

Mis siis ikka, järgides Estraveli inimeste soovitust, tegin pühapäeval uue broneeringu ning nemad läksid jälle kinnitusi jahtima. Paar tundi hiljem tuli kiri, mis teatas, et üks lennufirma on teinud muudatuse oma reeglites ja broneeringu eest tuleb tasuda hiljemalt esmaspäeva keskpäevaks. Terve esmaspäeva hommiku istusin ja ootasin kinnitust ning otsisin alternatiivseid lende.

Kui kell oli saanud 11 tegin uue broneeringu, Finnairi Ljubljana-Helsinki-Tallinn. Sest vaadake, Ljubljana lennujaama läheb Klagenfurtist buss, mis teeb sinna saamise ülilihtsaks :) Soomlased on suurepärased! Kassile saadi kinnitus mõne tunniga ning täiesti ootamatult sain ma ka tunduvalt parema lennuaja. Vähem lende ja lühem lennuaeg, ainus ebamugavus on lennule järgnev autosõit, aga see peaks kassile vähem stressi tekitama kui lendamine.

Lennupäevaks sai laupäev ning igaks sajaks juhuks broneerisin bussipileti, et mitte mingil juhul bussist maha jääda. Saabus laupäeva pärastlõuna ning kui buss peatusesse keeras, hakkasime me N.-iga naerma. Buss, mis alustas teekonda Klagenfurti lennujaamast, oli täiesti tühi. Bussijuhiks oli jõuluvana noorem vend, kel habe vaid veidi lühem kui jõuluvanal ning kes kuulas terve tee lustakaid Austria rahvuslaule. Kahju, et tal lederhoseneid jalas ei olnud, oleks täiskomplekt olnud.

Ljubljana lennujaam on tilluke, näib isegi tillem kui Tallinna oma ning kohe kindlasti mitte nii hubane. Mulle meeldib Tallinna Lennujaam, see on nii armas ja ilus, no vaadake vaid neid rahvamustriga diivaneid ootesaalis! Lennud ise möödusid kiirelt ning Finnairi muhedus võlus mind. Esiteks pöördusid kõik lennusaatjad minu poole soome keeles, sest kui sa oled blond ja lendad Helsingisse, siis sa ju ometigi pead soomlane olema. Teiseks pakuti eineks musta leivaga võileiba ning täidise valikus oli suitsulõhe või põhjapõder. Oh seda mitte-põhjamaalaste hämmingut:
“Would you like reindeer or smoked salmon sandwich?”
“What’s a reindeer?”
“Meat.”

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s