Wörthersee

Lõpuks ometi on päike meie juurde naasnud! Ma hakkasin juba kahtlustama, et kogu see “tegemist on Austria kõige päikesepaistelisema piirkonnaga” on miski petuskeem, et inimesi siia saada. Ühe korteri, mida me vaatamas käisime, praegune üürnik rääkis meile imelikust ilmast, mis Klagenfurti sel suvel tabanud on. Kui tavaliselt on see tõesti päikesepaisteline ja isegi palav koht, siis sel suvel oli pidevalt vihmane ning hiiglaslikke rahekamakaid tuli ka siin taevast alla. Mõneti halb uudis Wörthersee järve ümber olevatele hotellidele, sest tegemist on popi suvituskohaga.

worthersee

Vesi on järves erakordselt läbipaistev ning mul on suur soov minna paadiga järvele, et vaadata, kui sügavale on võimalik näha. Ohridi järvel Makedoonias näeb näiteks 100 meetrit või isegi enam. Oo, ja siin kasvavad roosad vesiroosid!

vesiroosid

Meie esimene pikem jalutuskäik viis meid Klagenfurtist Pörtschach am Wörtherseesse, tee peale jäi ka Krumpendorf, mis on sisuliselt kohe Klagenfurti kõrval. Ühel päeval peaks tervele järvele tiiru peale tegema. Jalgsi muidugi :) Tiir ümber järve on umbes 40 km, seega N. kahtlustab, et eksisteerida võib ümber järve kulgev maraton, millest ta võiks ühel päeval osa võtta.

klagenfurt-seeport

Muidugi ei pea kõndima, rattaga saab ka. Lisaks on rong, aga see kulgeb mööda põhjapoolset kallast, ning praam, mis viib väikeste peatustega järve ühest otsast teise.

ujumiskoht

Hoolimata sellest, et järv on suur, ei ole seal ujumine igal pool teps mitte lubatud ning väga suur osa kaldast on kellegi eraomand. Siin-seal on avalikke ujumiskohti, millest osa on ametlikud rannad, kus sissepääs on tasuline ja osa on lihtsalt väikesed paadisillad või trepid, mida mööda järve hüpata saab. Tuleb kindasti ära proovida, kuid ilmselt alles järgmisel aastal, sest trikoo on mul kohe päris kindlasti ühes neist kastidest, mis transportimist ootavad. N. muidugi on veendunud, et vesi on jääkülm (ei ole, ma pistsin käe sisse, täiesti ujutav ja mõnus), aga bulgaarlased kipuvadki arvama, et “soe” tähistab +25 ja enamat soojakraadi. Mitte et N. ei oleks näiteks Peipsis ujunud ja ellu jäänud.

ettevaatust-kass

Kui mul ühel hetkel õnnestub lõpuks ka lennupiletid saada, siis ma kirjutan pikemalt saagast “lendaks koju, võtaks kassi, tuleks tagasi”. Ja mina arvasin, et kassiga lendamise kõige keerulisem osa on see reaalne lendamine, mitte piletite broneerimine… Mjäu, ma ütlen!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s