Tšempionite hommikusöök

Ma ennustan, et ma kirjutan söögist väga sageli, sest minus on peidus gurmaan (või siis õgard) ja kokahakatis, kellel peatse koduperenaisena (hahaa… haa?) saab olema tublisti aega, et igasuguseid veidrusi kokku keerata.

Nõnnaks. Bulgaaria hommikusöök. Muidugi on erinevaid hommikusööke palju, kuid ma tahaksin esile tõsta ühe, mis on minu jaoks kõige ebatavalisem ja mida ma juhtumisi just sõin. Keedetud pudrused makaronid hapukas-soolase fetajuustu ja paprikapulbriga. N. sõnutsi on see täiesti normaalne hommikusöök ning tema on seda lapsena söönud ka magusana ehk siis makaronid suhkruga. Tundub… ebatavaline. Samas loogiliselt võttes on makaron (olgu-olgu, pasta!) jahu, vesi ja muna ehk baastainas (taigen?), millele võib lisada mistahes maitse ja miks ei võiks see siis ka magus olla, aga siiski ebatavaline.

Hommikusöögimakaron on põhimõtteliselt eraldi makaronitüüp ehkki ma pole täpselt aru saanud, kas peale kuju seal ka midagi erilist on. Kuju ja keeb suht pudruseks (nagu Eesti Manni makaron)? Bulgaarlased muidu makarone eriti ei tarbi, pastat saab ilmselt vaid mõnest Sofias asuvast Itaalia restoranist. Miks just Sofias? Sest vähemalt Plovdivis pole ma ühtegi Itaalia söögikohta näinud. Ainus rahvusrestoran, mida ma tean, on üks Vene restoran ja ehk leiab ka mõne sushi koha, döner kebab muidugi ka. Bulgaarlased on enda rahvusköögi fännid ja tõele au andes on neil palju häid sööke nii et see on ka mõistetav. Ilmselt on rahvusrestoranide invasioon siiski tulekul, sest inimesed reisivad rohkem ja ilmselt on ka siin peidus hulganisti toiduhulle, kes uusi põnevaid maitseid ka oma kodulinnas saada soovivad.

Seniks aga süüakse makarone hommikuks ja kõrvale rüübatakse kanget kohvi. Mina kui veider väljamaalane joon hoopiski teed, kuid perekond on sellega harjunud ja varub minu jaoks sobivat rüübet. Balkanimaade olematust teekultuurist aga mõni teine kord.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s